Pomysły na świąteczne prezenty – prezentownik 2021

Prezenty dla niej | Prezenty dla niego | Prezenty dla rodziców

Kto mnie zna, wie, że uwielbiam dawać prezenty. Dla mnie jest to cały proces, zaczynający się co najmniej miesiąc, a często nawet dużo wcześniej, kiedy myślę o danej osobie, przeglądając Internet czy mijając sklepy. Gromadzę prezenty krok po kroku, ciesząc się tym procesem 🙂 Uwielbiam dawać sobie czas na przemyślenie, co chciałabym podarować i jaki przekaz chcę podarować wraz z prezentem. Oto pomysły na prezenty, które polecam i sama kupiłam w te święta 🙂

1. Dzwonki Koshi czy inne instrumenty proste 🙂

Ja zakochałam się w dzwięku dzwonków koshi. Mają one częstotliwości ziemi, wody, powietrza i ognia. Ja wybrałam dla siebie ogień i powietrze 🙂 dzwonki mają kojący dźwięk, do tego pięknie prezentują się w pomieszczeniu. Wykonanie najwyższa klasa. Ja swoje mam ze sklepu PraPełnia i mogę powiedzieć, że ich pasja, uprzejmość i zaangażowanie, a do tego piękny design strony, sprawia, że powracam na ich stronę często. Na stronie znajdziecie nie tylko dzwonki, ale także inne instrumenty, książki, świece sojowe, olejki aromaterapeutyczne czy książki. Jest z czego wybierać! 🙂

Polecam także instrument prosty kazoo – jest świetny podczas tzw. porwań emocjonalnych, by wyrazić emocje, przepracować coś co trudno wyrazić słowami. Używaliśmy go z naszym mężem nie raz 🙂 rozładowuje atomosferę i sprawia, że człowiek nie powie o dwa słowa za dużo 🙂

dzwonek Koshi ogień – zdjęcie autorskie Daria TM

2. Dziennik balansu

Pewnie nie jesteście zdziwieni, że rekomenduję swój własny produkt 🙂 Myślę też, że byłoby dziwne, jakby go nie dodała. Dziennik stresu i balansu, to zbiór narzędzi, który pomaga w budowaniu samoświadomości, szczególnie tej związanej ze stresem. Sprawdza się także w budowaniu poczucia własnej wartości oraz zdrowego podejścia do sukcesów i porażek oraz w dbaniu o siebie. Z mojego doświadczenia wynika, że niepowodzenia powodują w nas wiele trudnych emocji, staramy się je wypierać lub ogromnie siebie za nie krytykować. Ćwiczenie w dzienniku, które mówi o podejściu do swoich niepowodzeń jako do lekcji, zmienia nasz punkt widzenia i sprawia, że realnie uczymy się na błędach i dzięki nim się rozwijamy.

Pisanie w dzienniku redukuje stres, pomaga w spojrzeniu na myśli, stresory i zachowania z perspektywy i buduje odporność psychiczną.

Co więcej, dziennik uczy nas uważności. Uważności i obserwacji siebie, swoich stresorów, sygnałów stresu, zachowań i wprowadza w refleksję. Jest zaprojektowany, aby umilać czas pracy z nim, okładka jest soft touch, aby zrobiło Ci się przyjemnie.

Podarowanie go bliskiej osobie pokaże, że zależy Wam na zdrowiu i balansie 🙂 do tego na święta dołączam ręcznie robioną gwiazdkę i od Rękodzięło Janinki – mojej zdolnej babci 🙂 to kompletny prezent na święta 🙂

Cena Dziennika balansu 59, 00 zł, można zakupić w pakiecie z sesją coachingową w promocyjnej cenie 149 zł – sesja z wprowadzeniem do mindfulness, zarządzania stresem i emocjami oraz zaleceniami, jak korzystać z dziennika 🙂 wraz z dziennikiem dołączany jest voucher na sesję. Możliwa do odbycia online lub w Warszawie.

3. Gra planszowa psiechadzka

Uwielbiam dobrze zaprojektowane, autorskie produkty. Tutaj nie tylko design wychodzi na pierwszy plan, ale także zamysł. To gra o psie-ludzkiej przyjaźni! Jak sama autorka pisze:

PSIECHADZKA to wyjątkowy spacer, który uczy opieki nad psem i podpowiada, jak rozwijać międzygatunkową przyjaźń poprzez empatię, czyli cenną umiejętność spoglądania na świat oczami drugiej istoty. Po opanowaniu tej sztuki nasza relacja będzie dojrzała i nie przyniesie nam złości lub rozczarowań.

Myślę, że w obecnych czasach gry planszowe to coś, co może nam pomóc w balansie. Spędzanie czasu w domu, z czymś innym niż tylko ekran, pomaga nam się oderwać od wirtualnego świata, codziennych spraw, do tego w wartościowy sposób spędzić czas z bliskimi. Ja już zakupiłam grę na prezent, była zapakowana w ekologiczny papier, z “psią” naklejką – dla kogo jest prezent.

Gra kosztuje 59.00 zł i możesz ją znaleźć na stronie autorki Kasi Walentynowicz tutaj.

fot. ze strony kasiawalentynowicz.com

4. Książka – dla wysoko wrażliwych i zabieganych

Mam wrażenie, że książki w obecnych czasach nabierają na mocy. Dotyk papieru, czytanie z kartki nie z ekranu, w dobie internetu, to coś odrywającego nas od życia codziennego. Aby się oderwać, jeszcze bardziej i pomyśleć, jak się zatrzymać polecam Wam książkę “Życie piękna katastrofa” Jon Kabat Zinn – podstawa mindfulness i uważnego życia. Natomiast jeśli podejrzewasz, że bliska osoba jest wysoko wrażliwa polecam zakup książki Naucz się kochać swoją wrażliwość Elaine Aron – z ćwiczeniami lub Wysoko Wrażliwi – kompendium wiedzy o wysoko wrażliwości, przyjemne do czytania 🙂 Wczoraj odkryłam jeszcze przecudną książkę – “Warstwy” Marty Szloser, jak sama autorka pisze jest to książka dla marzycieli, filozoficzna, piękna graficznie. Każda strona to dzieło ilustratorki, które pobudza do refleksji i zachwyca. Jak ktoś z Twoich bliskich jest marzycielem – to książka dla niego 🙂

5. Mata do akupresury

Jak dla mnie hit tego roku. Jest to mój wieczorny rytuał, rozluźnia, niewluje bóle pleców, relaksuje i pomaga zasnąć. Na początku, jak ją zamówiłam, zastanawiałam się, po co ja to robię dla siebie (nie czułam przyjemności), jednak dałam sobie przestrzeń na eksperymentowanie i teraz jestem nieodłączna z matą! Polecam na świąteczny prezent, ja mam świetną matę ze strony akumata.pl – stworzona przez fizjoterapeutów, mają super kolory, do tego kolce są na tyle twarde, że nie da się do nich szybko przyzwyczaić, więc spełniają swoją rolę (w przeciwieństwie do maty bez marki, którą miałam wcześniej z allegro). Do tego jest wytrzymała i po kilku miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że żaden kolec się nie odkleił (w przeciwieństwie do mojej poprzedniej maty).

Mają naprawdę dobre ceny za tę jakość i jeszcze podarowali 5 % rabatu dla was na hasło balansology.

zdjęcie ze strony akumata.pl– ja mam dokładnie taką 🙂

6. Podaruj swój czas i swój talent

Grasz na instrumencie, udzielasz lekcji angielskiego? Może podarujesz voucher na lekcje z Tobą ? Wykonujesz rękodzieło albo po prostu lubisz coś sam/a stworzyć? Zrób coś dla swoich bliskich! Czas jest tak cenny, że podarowanie go bliskiej osobie, może mieć największą wartość. Zazwyczaj takie prezenty cieszą najbardziej. Nie musisz mieć ogromnego talentu, może robisz świetnie jakieś danie może znasz dobrze swoje miasto i chętnie oprowadzisz i opowiesz o nim bliskiej osobie?

Diana z psycholove oferuje też vouchery, które można podarować dla młodych rodziców. To świetny pomysł na okazanie wsparcia. Takie prezenty ucieszą każdego młodego rodzica, który niezwykle potrzebuje czasu dla siebie.

Umiejętności, które Tobie wydają się, czymś normalnym, dla drugiej osoby mogą być czymś ogromnie wartościowym:)

Ja sama uwielbiam dawać coś od serca, doświadczenie, mój czas czy moją nieco niezdarną ręczną robótkę 🙂

A Ty jakie prezenty lubisz najbardziej? 🙂 Czy lubisz dawać i wyszukiwać prezenty świąteczne? Może już masz, którąś z wymienionych pozycji?:)

Podziel się w komentarzu!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Get a free table for stress management