O mnie


Kim jestem

Muzykoterapeutka, stress i life coach, praktyk mindfulness

Moja empatia sprawia, że praca z ludźmi owocuje, a strategiczne myślenie i doświadczenie w biznesie powodują, że jej warsztaty są merytoryczne oraz z konkretną dawką wiedzy.

Moje doświadczenie w pracy w Danii sprawia, że moja praca zawiera wartości skandynawskie w miejscu pracy, a moje szkolenia są połączone z praktyką i zawierają w sobie duńską filozofię arbejsglæde.

Biorę sprawy w swoje ręce, mam doświadczenie w prowadzeniu i rozwijaniu projektów oraz ulepszaniu działań firm. Jak widziałam brak społeczności integrującej w Aarhus, to taką stworzyłam (ProPace). Jak raziła mnie niewiedza Duńczyków na temat Polski i to zorganizowałam kampanię promującą i wydarzenie kulturowe pokazujące kreatywną i fascynującą Polskę.

Moje starania zostały zauważone i docenione, za co otrzymałam wyróżnienie osobowości roku 2018 gazety współczesnej.

A oto kilka faktów z mojego życia:

 • przez prawie 8 lat mieszkałam za granicą, głównie w Danii, niedawno wróciłam do Polski (do Warszawy) i w pełni poświęcam się robieniu tego, co mi najbardziej w duszy gra,
 • nieustannie się rozwijam i do tej pory zdobyłam doświadczenie w community management, prowadzeniu i koordynowaniu projektów w branży finansowej i kulturowej;
 • przez ostatnie lata zdobywam doświadczenie w coachingu – mam certyfikat life coacha i stress coacha – pracowałam wewnętrznie w firmie jako coach w Danii,
 • od kilku lat rozwijam swoje szkolenia i efekty mojej pracy są widzoczne- po współpracy z firmami – LeadSupply, BrainOne czy Kolegium Europejskim.
 • umiejętności coachingowe pomagają mi w codziennych relacjach i koordynowaniu projektami;
 • mieszkanie w Danii, praca w firmach duńskich i międzynarodowych, nauka duńskiego, studiowanie po angielsku z ludźmi z całego świata niezwykle mnie rozwinęło i pomogło odkryć, co chcę robić całym sercem.
 • mieszkałam także w Pradze podczas mojego drugiego stażu w agencji brandingowej – gdzie rozwijałam warsztaty i wprowadzałam nowe innowacyjne rozwiązania w firmie.

Fakty z przeszłości – pochodzenie i edukacja:

 • pochodzę z małego miasta na podlasiu, z Jedwabnego, już w liceum zamieszkałam sama w Białymstoku, aby uczyć się w szkole estradowej równolegle z liceum o profilu medycznym
 • następnie po milionie pomysłów na przyszłość zdecydowałam się wyjechać na studia do Danii: Marketing Management – Media & Advertisement, a następnie Innovation & Entrepreneurship in Denmark
 • uczestniczyłam w szkole letniej w Texasie w Austin, ucząc się o innowacjach w turystyce;

Fun facts:)

 • sama zaoszczędziłam na wyjazd do Stanów na szkołę letnią w Texasie i zwiedziłam przy okazji również Chicago, ze swoich środków w 2016 odbyłam 29 lotów, by odkrywać świat
 • złapałam bakcyla podróżowania i zaczęłam swoje przygody już w liceum, a takie dalsze na studiach – potrafiła świetnie się bawić w Paryżu z 100 euro w kieszeni
 • dwa razy byłam au pair – w Hiszpanii oraz Anglii.
 • jestem kreatywną dusza z nieskończoną ilością pomysłów! Pielęgnuje swoją duszę i kreatywność, co potęguje we mnie moc pozytywnej energii każdego dnia. Teraz chcę się podzielić tymi pomysłami oraz wiedzą i doświadczeniem, zdobywanym przez ostatnie lata.

Daria wierzy, że uśmiech, empatia i uprzejmość to najcenniejsze waluty, przełamująca wszystkie lądy międzykontynentalne!

 • rozwinęłam projekty ProPace Aarhus Music projekt i zainicjowałam oraz rozwinęłam Fall in love with Poland project dzięki czemu zostałam nominowana na Osobowość Roku 2018 przez gazetę współczesną i wygrałam w powiecie łomżyńskim 🙂
 • stworzyła proces generowania pomysłów oraz metodę mindful singing – terapeutycznej pracy z głosem
 • 15 czerwca 2019 wyszłam za mąż za najwspanialszego mężczyznę pod Słońcem, za którego jest wdzięczna każdego dnia i pielęgnuję tę miłość!

Motto Darii: make the changes you want see in the world – every little change is a step to making a big impact!

Trochę o mnie w mediach 🙂

https://stiften.dk/kultur/Sang-skal-faa-os-til-at-elske-Polen/artikel/540925?fbclid=IwAR0fMT6UMNioXGBqqAbWee5es4z5Drr8Rp8GCTdNJFoDJqKUGktMU22Fie8

Czym jest kreatywna pewność siebie?

Będę o tym sporo mówić na tej stornie, więc wytłumaczę Ci najpierw, czym jest ten koncept. Jest to termin zainicjowanych przez braci Toma i Davida Kelley i po przeczytaniu ich książki Creative Confidence – zafascynowałam się tym konceptem. Wszyscy jesteśmy kreatywni i możemy naszą kreatywność trenować każdego dnia, nawet podczas najnudniejszej czynności!

Za bardzo jest nam wpajani, że niektórzy są kreatywni, a niektórzy nie, już od pierwszych lat w szkole, słyszymy, że Ci utalentowani artystycznie to kreatywne istoty, a to nieprawda! Jesteśmy ludźmi, więc z natury jesteśmy kreatywni!

Możemy pobudzać naszą kreatywność i budować kreatywną pewność siebie poprzez różne czynności. Spróbuj przyrządzić kawę w inny sposób każdego dnia, pojedź inną trasą do pracy lub przedź się zamiast brać autobus i obserwuj otoczenie. Próbuj robić rzeczy, których nigdy nie robiłaś/łeś , jedź do miasta czy kraju, w którym nigdy nie byłaś/łeś i pobudzaj swoją kreatywność! Dzięki temu uwierzysz, że możesz naprawdę wiele porażki będą dla Ciebie kolejnymi lekcjami, a Twoja pewność siebie wzrośnie, pewnie nawet kiedy tego nie zauważysz 🙂

To wszystko sprawi, że każdy dzień będzie dla Ciebie nową przygodą i łatwiej będzie Ci stawiać czoła nowym wyzwaniom 🙂

Everyone is born creative, some just nurture it more and some less.

Czym jest życie mindful – mindful living?

Życie mindful to jest czucie momentu. To bycie świadomym swojego ciała, otoczenia, aby żyć w pełni. Możesz wychodzić ze stresy swojego komfortu, doświadczać podróży na krańce świata, ale jeśli tylko pędzisz i myślisz nieustannie co dalej, to nie przeżyjesz tych wszystkich chwil w pełni.

Życie mindful jest szczególnie ważne w naszych czasach, bo będąc w ciągłym biegu i odchaczając nieustannie krzyżyki w kalendarzu, nie myślimy o tym, aby się zatrzymać i żyć chwilą, być w tym momencie. Praktykowanie mindfulness, skupianie się na oddechu i czasami po prostu nie robienie niczego może przynieść zaskakujące efekty – więcej skupienia, uważności, mniej stresu i więcej spokoju.

Mindfulness możemy inkorporować w różne obszary naszego życia – podróże,gotowanie, spacerowanie. Nie musisz siedzieć i medytować całymi dniami jak mnich. Wystarczy, że jedząc skupisz się tylko na jedzeniu, spacerując tylko na spacerze. Oczywiście medytacja sama w sobie jest również polecana, ale możesz zacząć od samej świadomości bycia w danej chwili.

Na blogu, w dziale psychologii opowiem Ci więcej o mindfulness, mojej przygodzie z tym wschodnim konceptem oraz efektach i badaniach naukowych na ten temat!

Czym jest mindful singing – śpiewanie mindful ?

Mindful singing czyli śpiewanie mindful (można też przetłumaczyć jako świadome śpiewanie) to metoda, którą rozwijałam przez ostanie lata.

To technika śpiewu polegająca na angażowaniu całego ciała, i jak już wspomniałam, świadomym śpiewaniu – świadomym swoich napięć, swoich mięśni, a przed śpiewem uwolnieniem się od tysiąca myśli i zmartwień krążących w głowie. To pomaga zanużyć się w muzyce, w śpiewie i płynąć z melodią, ciesząć się nią, śpiewając naturalnie, bez barier mentalnych.

Pracowałam i testowałam tę metodę przez ostatnie 3 lata i przynosi ona świetne efekty. Więcej o tej metodzie będę opisywała na blogu! Zapraszam też na lekcje indywidualne 🙂

A tutaj śpiewałam mindfully – płynąc z muzyką 🙂 bo dzieci nie mają w sobie tych barier i napięć, które my dorośli sami sobie tworzymy

Czym jest stres?

Stres to fizyczna lub psychiczna reakcja organizmu na sytuację, która jest dla nas niewygodna, w której czujemy się nieswojo czy niebezpiecznie lub która przekracza nasze granice „normalności”. Normalności było w cudzysłowie, ponieważ dla każdego ta granica jest zupełnie inna. Co jest dla mnie bezstresowe, dla kogoś innego może być sytuacją ciężką do przejścia.

Stres to normalny towarzysz naszego życia i może nam nawet pomóc i nas motywować, kiedy jest w małych „dawkach”.

Niestety zbyt często ignorujemy sygnały naszego organizmu i tkwimy w chronicznym stresie, który pogarsza nasze samopoczucie, zdrowie psychiczne i fizyczne, a nawet powoduje przeróżne choroby!

Przez ostatnie dwa lata przechodziłam przez chroniczny stres (w Danii taki stres jest rozpoznany jako choroba) , który doprowadził do wypalenia (czyli tzw. burn out). Wiele się nauczyłam przez ten czas – jak wyjść z takiego stanu, jak uczyć się radzić sobie ze stresem i żyć z nim w balansie.

Spotkania ze stress coachem pomogły mi niesamowicie, dzięki nimi jestem bardziej świadoma i mogę łatwo rozpoznać sygnały i reakcje mojego ciała na stres. Umiem zapobiec pogłębianiu się stresu i pogrążaniu się w nim.

Chcę się podzielić z Wami sposobami i metodami radzenia sobie ze stresem oraz moimi doświadczeniami! Uważam, że w Polsce za bardzo ignorujemy stres w naszym życiu i chcę zwiększyć tego świadomość!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ściągnij darmową tabelkę do zarządzania stresem