Dzwonki Koshi – dostrajaj się do naturalnych wibracji

Dzwonki koshi to rękodzieło wykonywane z bambusa i naturalnego oleju w Pirenejach, we Francji. Bambus daje świetny efekt akustyczny. Każdy dzownek ma charakterystyczną barwę, inspirowaną naturą. Uwielbiam te kojące dźwięki, a dzwonki wyglądają bardzo stylowo i klasycznie, więc idealnie wkomponowują się w moje wnętrza. Jeden dzwonek – powietrze- powiesiłam przy łóżku, a drugi – ogień jest w moim domowym biurze. Czuję, że jeden mnie relaksuje i wprowadza w refleksję, a drugi dodaje energii. Ostatnio używałam także dzwonków na sesji mindfulness medytacji oraz tworząc własne piosenki. Brzmienie dzwonka ognia kieruje moje wspomnienia na film Harry Potter. Ciekawa jestem, czy to tylko moje skojarzenie.

Jak grać na dzwonkach Koshi?

Dzwonki świetnie ze sobą współgrają, możesz pozostawić je na wietrze i dać się ponieść melodiom, które stworzy wiatr. Jest to ciekawe ćwiczenie uważności i głębszego kontaktu ze sobą – oddychając i wsłuchując się w kojące dźwięki wywołane przez naturę. Wsłuchaj się w nie, może Cię zainspirują, może przeniosą Cię do dzieciństwa? Może przyniosą Ci jakieś pomysły czy rozwiązania? Może Cię zrelaksują, a może uśpią? Może wręcz przeciwnie – pobudzą Cię do działania? Spróbuj sam/a 🙂

Możesz też spróbować stworzyć melodie, machając bambusową końcówkę dzwonka.

Jak dobrać dzwonek dla siebie?

Jedną z najważniejszych zasad muzykoterapii jest to, aby dobierać melodie czy piosenki, wedle tego, jak się czujemy. Dlatego też najlepszą radą jest uważne wsłuchanie się w dzwięki dzwonków, nagranie z dźwiękiami dzwonka Ignis. Weź głęboki uważny oddech i poczuj, który dzwonek najlepiej z Tobą współgra.

Poniższe video zostało nagrane w wietrzny dzień, sami zresztą zobaczcie. Ja miałam refleksje, że dźwięki są niespokojne, ponieważ znajduję się w centrum Warszawy, gdzie niepokój obecnie czuć w powietrzu. Natura i dźwięki to odzwierciedlają. Dobrze to sobie uświadomić i dać odpłynąć niepokojowi z wibracjami dzwonków.

Ignis ma następujące dźwięki: G B D G B D G A – dzownek ma na nazwie czerwoną kropeczkę – tak możesz rozpoznać, że to ogień.

Ja posiadam również dzownek powietrze (aria), który ma następujące dzwięki A C E A B C E B.

Aria wydaje mi się mieć delikatniejsze dźwięki, dlatego też wisi u mnie przy łóżku.

Gdzie można kupić dzwonki Koshi?

Dzwonki można znaleźć w sklepach ezoterycznych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych oraz niektórych muzycznych. Ja uwielbiam miejsca prowadzone z pasją i taką poczułam w sklepie PraPełnia. Sklepik jest prowadzony przez przemiłych ludzi z pasją, a grafika witryny internetowej od razu wprowadza w przyjemny stan, wręcz relaksuje oko – ogromnie polecam. Dobrą energię tego miejsca czuć na odległość! 🙂

P.S. Możecie też znaleźć dzwonki Zaphir – różnią się one wykonaniem, co przekłada się na barwę. Wsłuchajcie się w ich dźwięki, może się okaże, że Zaphir to wasz kandydat.

Zadbaj o higienę snu z dzwonkiem Koshi

W zarządzaniu stresem higiena snu jest ogromnie ważna, dlatego też zachęcam, aby stworzyć swój wieczorny rytuał, który wprowadzi Cię w głęboki sen. Warto wcześniej wyłączyć laptopa i przygasić światło. Wywietrzenie pokoju jest ważne, a uchylając okno, wiatr stworzy kojące melodie dzownka Koshi. Uwielbiam ten rytuał, który wspieram, olejkami eterycznymi, książką, dziennikiem stresu i balansu czy podcastem. Lubię także dopełnić to lekkim rozciąganiem.

Zapisywanie myśli, wsłuchiwanie się w kojące dźwięki, wdychanie lawendy oraz delikatne i uważne wklepywanie olejków i balsamu do twarzy i ciała, sprawia, że natłok myśli się uspokaja, a ja wchodzę w cudowny stan odpuszczenia i przyjemnie zasypiam.

Czasami jest to zwyczajnie uważne oddychanie, co jest również ogromnie ważne i pomaga w dobrym zakończeniu dnia.

Taki rytuał nie musi trwać długo, ja lubię poświęcić na to pół godziny do godziny, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Jednak staram się, aby zawsze choć chwilę wyłączyć się ze świata codziennego i spokojnie zacząć się regenerować.

A Ty masz swój wieczorny rytuał? Czy wspierasz się dzwonkami Koshi? Który jest Twoim ulubionym?

Podziel się w komentarzu!:)

Please follow and like us:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Ściągnij darmową tabelkę do zarządzania stresem